google maps yorum satın al

Google Haritalar – İnternet Üzerindeki En Etkili Reklam Yöntemi

İşletmenizin tanıtımını doğru yöntemlerle yapabilmek, yapılan reklam hizmetinin de doğru hedefe ulaşmasını sağlayacağından dolayı fiziki işletmeler için Google Harita servisinin büyük bir önem taşıdığını belirtmek isteriz.

Öncelikle fiziki işletme demekle ne kastetmek istedik onu açıklamak isteriz. Bazen işletmelerin gerçek yerleşkeler üzerine kurulu bir mağazaları, aynı zamanda o yerleşkede sattığı ürünlerin pazarlamasını yaptığı bir internet sitesi sahibi olabilirler. Bu gibi durumlarda internet üzerinden satış yapan firma, ilk hedef olarak internet sitesi üzerinden satış yapmayı hedeflediğinden dolayı internet satışlarını yaptığı web sitesinin Google arama motorunda üst sıralarda çıkarak işletmesini daha olumlu yönde gelişeceğini düşünerek hareket ederler ve bu yaklaşımın doğru bir yaklaşım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak restoran, otel gibi işletmeler müşterilerini fiziki olarak ağırlaması gereken yerler olduğundan dolayı, bu tür işletmelerin kendi web sitelerinin internette üst sıralarda çıkması fayda sağlamayabilir. Bu gibi durumlarda ise işletmelerin Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasından ise Google Harita servisini doğru bir şekilde kullanarak daha doğru bir hedef kitleye ulaşmanızı sağlayabilirler. Bu nedenle fiziki bir işletme sahibiyseniz kesinlikle Google Harita üzerine yoğunlaşmanız işletmenizi daha doğru bir şekilde ileriye taşımanız konusunda oldukça etkili bir yöntem olacağını söyleyebiliriz.

Google Harita Kaydıyla Bilinir Bir İşletme Haline Dönüşün

 

Google Harita kaydı işletmenin tanınırlığı açısından büyük önem taşıdığını belirtmemiz gerekir. Google Harita kaydı yaptırdığınızda harita sayfanızda, işletmenizin hangi günler açık olduğunu, hangi saat aralıklarında açık olduğunu, öğle arası vaktinin hangi saat aralığında gerçekleştirdiğinizi, işletmenizin konumunu, işletmenizin fotoğraflarını paylaşabileceğiniz geniş çaptaki bir reklam alanı olduğunu söyleyebiliriz. Google, Haritalar servisi üzerinde açılan işletmenin ve yapılan yorumların gerçek kişiler tarafından yapıldığı konusunda oldukça titiz davranıyor. Bu sayede harita sayfanızı ziyaret etmek isteyen kullanıcılara, işletmeniz hakkında doğru bilgiler sunmayı hedeflediğinden dolayı burada yapılan yorumlar yalnızca Google tarafından değil, tüm internet kullanıcıları tarafından ciddi bir şekilde dikkate alındığı önemli tanıtım alanlarıdır.

Google Harita kaydı her işletme sahibi tarafından yapılabilir. Ancak şunu kesin olarak belirtmemiz gerekir ki normal seviyedeki bir internet kullanıcısının Google Harita kaydı oluşturması birçok konuda yanlış yapılmasına neden olacağından dolayı Google Harita hizmeti profesyonel kişiler tarafından sağlandığına emin olunmasında yarar var. Google Harita kaydı yalnızca bir kere yapıldığından ve yazılan yorumların, derecelendirmelerin değiştirilemiyor olması ileride geri dönülmez zararlara yol açmasına neden olabilir. O nedenle kendinize güvenmeyi bu konuda bir kenara itmeniz daha sonradan uğraşmanız gereken birçok problemin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Google Yerel Rehber ile İşletmenizi Atağa Geçirin

 

Google Harita sayfanızı açmışsanız, işletmenize ait bir yorum sayfasına da sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu yorum sayfası, Google şirketi tarafından güven kazanmış Google Yerel Rehber adı altındaki gerçek kişilerin, işletmenizi ziyaret ettikten sonra, tüm işletmenizi araştıran kişilerin bilgi sahibi olmasını hedefledikleri işletmeniz hakkında yorumların yazıldığı sayfadır. Hiçbir reklam, gerçek bir kullanıcının yaptığı 2 cümlelik yorumdan değerli değildir. İnsanlar, reklamların, üreticilerin kendi ürünleri övdüğü tanıtım filmleri olduklarını bilirler. O nedenle her reklamını gördüğü ürünü almaya koşmazlar. Ancak fiziki bir işletmeniz varsa ve kişi özel olarak işletmenizi Google Harita servisi üzerinde aratıyorsa demektir ki işletmenize gelip gelmeme konusunda karar vermeye çalışıyor...

İşte, işletmenizi ziyaret etmek isteyen kişilerin en çok güven duydukları alanlardan biri olarak, Google firması çalışanlarından oluşan, Google Yerel Rehber çalışanlarının yaptığı yorumlardır. İşletmenizin tanıtımını gerçek yerel kullanıcılarının olumlu yorumlarıyla şekillendirmeniz sonucunda işletmenizi ziyaret edip etmeme konusunda olumlu bir itibar bırakabilirsiniz. Profesyonel Google Harita hizmetiyle hem işletmenizin kaydını Google Harita servisine kayıt edebilir, hem de işletmeniz hakkında olumlu yorumların sahibi olabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir